3-dan 9-fevralgacha 2025-yilning qadar bo'lgan hafta uchun munajjimlar bashorati.12
Kimni martaba yuksalishi, kimni esa yangi muxlislar kutmoqda
Fevral oyining birinchi to‘liq haftasi dushanba kuni Merkuriy va Yupiterning uyg‘un trigonidan boshlanadi, bu juda foydali ma’lumotlarni olib keladi. Undan foydalanib, ko‘pchilik o‘z ijtimoiy yoki iqtisodiy ahvolini yaxshilashi mumkin. Faoliyati siyosat yoki jamoat loyihalari bilan bog‘liq bo‘lganlar ham ta’sirchan natijalarga erishishlari mumkin. Egizaklar va Sunbulalar o‘qish, malaka oshirish va ilmiy faoliyatda o‘zlarini namoyon qiladilar. O'qotarlar, Baliqlar va qisqichbaqalar ish joyini foydaliroq va obro‘liroq joyga almashtirishlari, joriy ishda martaba pozitsiyalarini yaxshilashlari yoki moliyaviy jihatdan foydali loyihani boshlashlari mumkin. Buzoqlar va Tog' echkisilar chet eldan, boshqa hududlardan foydali qiziqarli takliflarni olishlari mumkin, Qo‘ylar va Arslonlar esa uzoq yillik yuridik muammolarni muvaffaqiyatli hal qilish imkoniyatiga ega bo‘ladilar. Savdo yoki o‘qituvchilik faoliyati bilan shug‘ullangan tarozibonlar va vodoleylar yaxshi daromad va mashhurlikni ta’minlab, yetakchi o‘rinlarni egallaydilar
Qo'y. Qo‘ylar kelgusi haftada bemalol yashashi mumkin, ammo sabr-toqat, altruizm va boshqalarga nisbatan saxiylik kabi fazilatlar muvaffaqiyatning muhim shartiga aylanadi. Ko‘pchilik meros, sug‘urta to‘lovlari, shuningdek, mulkiy masalalar bilan bog‘liq eski huquqiy muammolarni hal qilish imkoniyatiga ega bo‘ladi. Salomatlik yetarli darajada barqaror bo‘ladi, faqat sifatsiz ovqatdan zaharlanishdan ehtiyot bo‘lish kerak. Haftaning ikkinchi yarmida romantik soha egallaydi va bu yerda ushbu olov belgisi vakillari o‘z oldiga qo‘ygan vazifalarga qarab voqealar rivojlanishining turli variantlari bo‘lishi mumkin. Moliyaviy vaziyat ham qo‘ylar uchun alohida muammolarni keltirib chiqarmaydi.
Buzoq. Buzoqlar ishda yoki biznesda yaxshi natijalarga erishadi, ayniqsa, agar faoliyat chet el, boshqa shaharlar va xorijiy kompaniyalar bilan bog‘liq bo‘lsa. Ko‘pchilik o‘z pozitsiyalari va daromadlarini yaxshilashga yordam beradigan foydali aloqalarni o‘rnatishi mumkin. O‘zini jozibali, shahvoniy his qiladigan va bu davrda energiya bilan chaqnay boshlaydiganlar uchun hayotning romantik tomoni ham ustuvor bo‘ladi. Ko‘pchilik ziddiyatli vaziyatlarni diplomatiya usullari bilan hal qilishni afzal ko‘radi, bu eng yaxshi taktika bo‘lib, shuningdek, Buzoqlarga ba’zi murakkab va noaniq vaziyatlardan omon chiqish imkonini beradi.
Egizaklar. Egizaklar nafaqat o‘z bilim va malakasini oshirishi, balki martaba masalalarini hal qilishi mumkin. Rahbariyat orasidan homiylar topish o‘z ambitsiyalarini amalga oshirishga yordam beradi. Tadbirkorlar, shuningdek, hokimiyat organlari tomonidan imtiyozlarga ega bo‘ladilar, o‘z bizneslarini kengaytiradilar, daromadlarini oshiradilar. Sheriklar bilan munosabatlar ham, asosan, romantika va munosabatlar sohasida hayajonlantiradi. Bu yerda muloqot va javob hissiyotlari Egizaklarning o‘ziga bog‘liq bo‘ladi. Haftaning ikkinchi yarmida o‘z sog‘lig‘ingizga, ayniqsa, nafas olish a’zolaringizga e’tibor berishingiz kerak.
Qisqichbaqa. Qisqichbaqalarda o‘zi uchun qandaydir global vazifalar yoki masalalarni hal qilish imkoniyati paydo bo‘ladi. Masalan, ular ish joyini o‘zgartirishi, yashash joyini o‘zgartirishi, turmush qurishi yoki, aksincha, ajrashishi, qimmatbaho mol-mulk sotib olishi mumkin va boshqalar. Har qanday holatda ham, ko‘pchilikda o‘z hayotini o‘zgartirish imkoniyati paydo bo‘ladi, bu esa ushbu suv belgisining yetarlicha konservativ vakillariga foyda keltiradi. Qisqichbaqalar barqarorlikni hamma narsadan ko‘ra ko‘proq qadrlaydilar, shuning uchun sodir bo‘layotgan o‘zgarishlar ularga osonlikcha berilmaydi, lekin keyingi o‘sish va rivojlanish uchun muhim bosqich bo‘ladi. Jarohatlanish xavfi haftaning ikkinchi yarmida paydo bo‘ladi, shuning uchun o‘zingizni maksimal darajada ehtiyot qiling.
Arslon. Arslonlar uchun hafta ijodiy rejalarini amalga oshirish uchun hamfikrlar va homiylarni topish imkoniyatini beradi. Faoliyati teatr yoki kino, san’at, musiqa yoki ijod bilan bog‘liq bo‘lganlarning ishlari eng qulay bo‘ladi. Ko‘pchilik o‘z iste’dodlarining yangi muxlislariga ega bo‘ladi va bu tanishuvlarning ba’zilari vaqt o‘tishi bilan romantik aloqaga aylanishi mumkin. Diplomatlik qobiliyatiga ega bo‘lganlar o‘zlarining ijtimoiy mavqelarini yaxshilashlari, shuningdek, hokimiyat tuzilmalarida ba’zi masalalarni hal qilishlari mumkin.
Sunbula. Sunbulalar intensiv ishlaydi va o‘qiydi, shu bilan o‘z darajasi va maqomini oshiradi. Hayotning romantik tomoni allaqachon munosabatda bo‘lganlarda faol bo‘ladi - ular sheriklari bilan birgalikda kelajakni rejalashtirish bilan shug‘ullanadilar. Masalan, bu unashtirish, to‘y, mol-mulk sotib olish, ko‘chib o‘tish va boshqalar bo‘lishi mumkin. Ba’zilar ish joyini obro‘liroq yoki yuqori maoshli ish bilan almashtiradi. Salomatlik turmush tarziga va mavjud surunkali muammolarning oldini olishga bog‘liq bo‘ladi. Kutilmagan pul tushumlari juma-shanba kunlari bo‘lishi mumkin, bu kayfiyatni ko‘taradi va qizlarga pulning bir qismini o‘z huzur-halovatlariga sarflash imkonini beradi.
Tarozi. Haftaning ko‘p qismida Tarozi burji vakillari o‘zlarida kuch-quvvatning oshganini his qilishadi, bu esa ularga ko‘p ishlarni amalga oshirishga yordam beradi. Ba’zilari o‘z kuchlarining bir qismini sport bilan shug‘ullanishga, jismoniy holatni saqlashga yo‘naltirsa, boshqalari o‘zlarini namoyon qila oladigan kasbiy faoliyat bilan shug‘ullanishni ma’qul ko‘rishadi. Ayniqsa, o‘qitish va odamlarni o‘rgatish bilan bog‘liq kasb egalari juda muvaffaqiyatli bo‘lishadi - bu sohada nafaqat mashhurlik va e’tirof, balki daromadning oshishi ham kutilmoqda. Tarozi burjining romantik hayoti ham qiziqarli va yoqimli voqealarga boy bo‘lishga va’da beradi.
Chayon. Chayonlar o‘zlarining o‘sgan jozibadorligidan ba’zi shaxsiy maqsadlarga erishish uchun foydalanishga qaror qiladilar. Bu yechim muvaffaqiyatli bo‘ladi va mavjud muxlislar doirasiga qo‘shimcha ravishda bir nechta yangi muxlislarni olib keladi. Ishda belgi vakillari ham tezkorlik, muloqotchanlik, jozibadorlik va aql-zakovat mo‘jizalarini namoyon qiladilar, bu bilan nafaqat o‘z pozitsiyalarini mustahkamlaydilar, balki raqobatchilar e’tiboriga ham tushadilar. Ishni almashtirish haqidagi takliflar kutilmaganda kelishi mumkin va bu yerda Chayonlar o‘zlari uchun juda muhim tanlov qilishlari kerak bo‘ladi.
O'qotar. O'qotarlar o‘z kuchlarini moddiy ahvolini yaxshilashga yo‘naltiradilar. Ushbu olov belgisining ba’zi vakillari ish joyini yuqori maoshli ish bilan almashtiradilar, ba’zilari o‘z bizneslarini boshlashga qaror qiladilar, ba’zilari esa mavjud joyda yuksalishga erishadilar. Ko‘pchilik odob va diplomatiyadan foydalanib, yuridik masalalarni hal qilishda taraqqiyotga erishishi mumkin. Hokimiyat tuzilmalari, notariuslar, sug‘urta kompaniyalari va banklarga tashriflar ham muvaffaqiyatli bo‘ladi. Bu davrda kredit va qarzlar olishning hojati yo‘q, ammo keyingi qarorlarni qabul qilish uchun maslahatlar olish zarar qilmaydi. Xotirjamlik hafta davomida yaxshi bo‘lishga va’da beradi.
Tog' echkisi. Tog' echkisilarga o‘z g‘oyalarini boyitish yoki targ‘ib qilish rejalari bog‘liq bo‘lishi mumkin bo‘lgan boshqa shaharlar yoki mamlakatlarga e’tibor qaratish tavsiya etiladi. Ba’zilar chet ellik yoki boshqa shaharlik tanishlardan ish yoki qo‘shma biznes bo‘yicha qiziqarli takliflarni olishlari mumkin, ba’zilar esa bunday takliflarning tashabbuskori bo‘lishadi. Mars va Saturnning tranzit qismida o‘z sog‘lig‘ingizga e’tibor berishingiz kerak, chunki energiyaning oshishi jismoniy faollikni keltirib chiqaradi, ikkinchisi esa tayanch-harakat tizimining shikastlanishiga olib kelishi mumkin.
Qovg'a. Qovg‘alarni haftasi yaxshi kayfiyat, yuqori darajadagi energiya, shuningdek, o‘z hayotini yaxshilash uchun imkoniyatlar bilan xursand qiladi. O‘qituvchi va murabbiylar o‘z faoliyati bilan e’tibor markazida bo‘lib, shuhrat va shuhrat qozonadilar. Biznesmenlar o‘z kasbiy faoliyatida ta’sirchan natijalarga erishishlari, olimlar esa muhim yutuqlar yoki kashfiyotlar qilishlari mumkin bo‘ladi. Fevral oyida tug‘ilgan Qovg‘alarda ishqiy sohada qiziqarli voqealar sodir bo‘lishi mumkin va bu havo belgisining yanvar oyidagi vakillari to‘satdan doimiy atrofdagilarning diqqat markazida bo‘ladi.
Baliq. Baliqlar karyera va shaxsiy hayot bilan shug‘ullanadi. Ushbu suv belgisining ko‘plab yolg‘iz vakillari yangi ishqiy munosabatlarni boshlash imkoniyatiga ega bo‘ladilar, bunga yuqori jinsiy jozibadorlik va jozibadorlik yordam beradi. Fevral oyining oxirida tug‘ilganlar martaba masalalarini hal qilishlari mumkin. Moliyaviy ahvol barqaror bo‘lishga va’da beradi, kayfiyat - a’lo. Katta qarindoshlar bilan munosabatlarni ilgari ular bilan qarama-qarshi bo‘lgan odamlar yaxshilashi mumkin.